„Artyści”, czy pachołki komuny?

„Artyści”, czy pachołki komuny?

Wskazujmy ich, bojkotujmy, wyśmiewajmy! Współcześni artyści to w 90% osoby o znikomym poczuciu moralności i patriotyzmu. Nie sądziłem jednak, że aż tak, jak zobaczyłem wczoraj w reżymowej-polskojęzycznej telewizji [tfu!] publicznej. Obejrzałem przypadkiem koncert galowy przeglądu piosenki aktorskiej.

Tytuł koncertu: „Proszę Państwa, będzie wojna!”

Spoglądam… Nagle! Pan konferansjer zapowiada… nie zgadniecie! hymn gwardii ludowej!

Myślałem, że to żart, ale po chwili w wykonaniu chóru małoletnich [!] zabrzmiały słowa „pieśni”, którą pamiętam ze szkolnych akademii w PRL w latach sześćdziesiątych! Słowa, na których dźwięk dłonie znajomych kombatantów Armii Krajowej zaciskały się w pięści…

Czytelnikom strony akcja-testament.pl nie wypada nawet tłumaczyć, skąd się wzięła Gwardia Ludowa i jaką rolę spełniała. Wiecie wszak, że „partyzanci” mieli na swoim koncie głównie liczne rabunki, gwałty i morderstwa na ludności cywilnej, głównie polskiej, ale i żydowskiej, oraz fizyczną eliminację żołnierzy polskiej konspiracji.

Trzeba więc opublikować listę osób odpowiedzialnych za ten skandal! To jest moje osobiste zdanie i wiem, że nie wszyscy je podzielają, ale – moim zdaniem – autorzy koncertu napluli na historię Polski, na groby Bohaterów, na Pamięć o Niezłomnych!

Gdy zadzwoniłem do biura prasowego z pretensją, z pytaniem czy zdają sobie sprawę co zrobili – usłyszałem, że „Gwardia Ludowa to też część naszej historii”.

Ograniczę się tylko do kilku nazwisk osób, które są za ten skandal odpowiedzialne:

dyrektor artystyczny PPA: Cezary Studniak, główny producent PPA: Paweł Krupski, rada artystyczna: Kinga Preis, Jacek Bończyk, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Wojciech Krzak, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski,Bogusław Sobczuk, scenariusz koncertu galowego: Monika Strzępka i Paweł Demirski.

Mecenasem przeglądu było, a jakże ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. O sponsorach nie wspomnę, a patronami medialnymi byli między innymi: gazjetta wibjorcza, radiowa trójka, TVP 2 i TVP Kultura.

Szanowni Czytelnicy! Pisałem i mówiłem już kilka razy, że walka o Pamięć nadal trwa! Że wróg to nie tylko zdeklarowane komuchy i ich następcy. Wróg może być wszędzie i zapewniam Was, że nie jest to moja obsesja, tylko prawda!

Piotr Szymanowski

No Comments

Post a Comment