Dzień Pamięci – Wrocław

Dzień Pamięci – Wrocław

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Odra-Niemen od początku uchwalenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, aktywnie bierze udział w organizacji i koordynacji wrocławskich obchodów. Prezentujemy zawsze wiele własnych zadań i wspieramy projekty innych wrocławskich środowisk. Także i w tym roku zapraszamy Państwa do udziału we wrocławskich wydarzeniach upamiętniających naszych bohaterów Żołnierzy Niezłomnych. Zapraszamy też i prosimy o pomoc w rozpowszechnieniu naszych materiałów, tak abyśmy jak najliczniej oddali hołd Wielkim Bohaterom.

Założyliśmy osobną stronę zadania 1marca.pl na której znajdą Państwo filmy promujące wydarzenia (do promocji naszych wydarzeń zaprosiliśmy wiele osób z różnych środowisk wspierających temat Żołnierzy Wyklętych), szczegóły i plany wydarzeń, jak również materiały do pobrania (plakaty, ulotki a nawet książka) oraz zebrane materiały archiwalne z poprzednich lat.

Stworzyliśmy 2 wydarzenia na Facebooku

1.03.2015 wydarzenie

28.02.2015 wydarzenie 2

Informacje są także na naszej stronie głównej

Promujemy własne wydarzenia, ale także zachęcamy do uczestnictwa w projektach innych środowisk. Poniższa ulotka to zebrane wiadomości i zaproszenia do udziału w poszczególnych spotkaniach.

My ze swoje strony serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Św. W Bazylice Św. Elżbiety o godz. 16.30, z udziałem orkiestry wojskowej, chóru, kombatantów i Rodzin Żołnierzy Wyklętych a potem na niezwykły Marsz Pamięci „De Profundis-Głos spod ziemi”, który przejdzie od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych. Inscenizacje, multimedia, muzyczne wydarzenia, wiele wzruszeń i patriotyzmu szykuje dla Państwa młodzież z Teatru Karabela oraz Grupy Historyczno-Edukacyjnej im. Władysława Łukasiuk ps. „MŁOT”. Oba te środowiska działają przy naszym stowarzyszeniu.

Każde poniższe wydarzenie to ważna sprawa, wiele się będzie działo we Wrocławiu, będą i wystawy i koncerty i konferencja z udziałem znamienitych gości. Zaczynamy 27.02. a kończymy 8.03.2015 w Świętej Katarzynie. Podczas spotkań będziemy promować autentyczne wrocławskie
wydarzenia, wrocławskie ślady Niezłomnych a także naszą Wrocławska Kwaterę „Ł”.

Zapraszam w imieniu naszego środowiska do uczestnictwa, do propagowania tych wydarzeń i do wspólnego godnego przeżywania tego niezwykłego święta.

Ilona Gosiewska – Koordynator wydarzeń, tel. 607 440 176

Prezes Zarządu – Ilona Gosiewska Stowarzyszenie ODRA – NIEMEN

Organizacja Pożytku Publicznego OPP

ul. Kościuszki 35F, 50-011 Wrocław

tel. +48 607 440 176

Przekaż nam swój 1% podatku
http://www.odraniemen.org/projekt/1-dla-opp-stowarzyszenia-odra-niemen

na zdjęciu: Rekonstruktorzy GHE „Młot” podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Wrocław dn. 01.03.2014.

No Comments

Post a Comment