Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego

Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego

14 lutego 2015 roku kibole Kolejorza już po raz piąty zorganizują Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego. Tym razem pochód przejdzie ulicami Kaźmierza, gdzie działa bardzo aktywny fanklub Lecha Poznań.

Marsz rozpocznie się o godzinie 16:00 na ulicy Kościelnej w Kaźmierzu. Wcześniej, bo o godzinie 15:00 w Kościele pw. Narodzenia NMP na tej samej ulicy zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Po wyjściu z kościoła i uformowaniu kolumny Marsz ruszy i zakończy się na ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Trasę można zobaczyć na mapce:

Mapa marszu
Mapa Marszu

Pojawił się też plakat:

Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego plakat
Marsz Zwycięstwa plakat

Marsz Zwycięstwa w 2015 roku po raz pierwszy „wyjdzie” poza Poznań. Zdecydowaliśmy się na taki krok, aby trochę odświeżyć jego formułę, a także podkreślić to, że zwycięskie Powstanie toczyło się na terenie całej Wielkopolski. Jest to też okazja, aby odwiedzić z ważnym wydarzeniem prężnie działające FC Kolejorza na landach. Na 100. rocznicę planujemy „wrócić” do Poznania.

Szczegóły jak i aktualne informacje o Marszu można znaleźć w temacie na forum, zostało także utworzone facebookowe wydarzenie. Poza tym kibole mobilizują się w realu, na ulicach Poznania pojawiły się pierwsze plakaty.

Na koniec kilka fotek z ubiegłorocznego Marszu:

 

No Comments

Post a Comment