Nasz Polski Bohater!

Nasz Polski Bohater!

Wpis osobisty, I`m sorry:-) Jak pewno nie wiecie – zajmowałem się swego czasu i nadal zajmuję [choć już mniej] sportami walki. Wiele, wiele lat temu miałem zaszczyt poznań Mistrza Jerzego Kuleja. Często rozmawialiśmy – oczywiście o boksie. Raz tylko zagadaliśmy się z Mistrzem o polityce, o Polsce, o tajemnicach o których nie słychać w mediach. Zagadaliśmy się do tego stopnia, że ochrona już zamykała halę.

Notabene – było to… po walce Marcina Najmana, którego poznałem jako podopiecznego Mistrza. Jerzy Kulej odszedł do niebieskiej drużyny Feliksa Papy Stamma…

Z Marcinem widujemy się czasami, ale nigdy nie wiedziałem że on zna Pana Sergiusza Paplińskiego – Polskiego Bohatera. Dopiero dziś zauważyłem wpis na profilu Marcina, którego z Panem Sergiuszem poznał… Jerzy Kulej.

n2

Oto on:

„A to nasz Polski bohater Cichociemny Sergiusz Papliński . Brał udział w akcjach odbicia więźniów w Kielcach i Końskich. Sam odbity został z więzienia w Radomiu. Człowiek z najbliższej obstawy Generała Hedy „Szarego”. Poznał nas ze sobą przed laty inny nasz wspólny przyjaciel Jerzy Kulej.

Działalność partyzancka Sergiusza i jego oddziałów to również obszar Katowic , Częstochowy, Kielc i Radomia. Trzy z tych miast już dziś zadeklarowały chęć wzięcia udziału w projekcie filmowym o naszym bohaterze. W filmie zawarte będą rozmowy z Sergiuszem, które przeprowadzi najlepsza Polska dziennikarka TVP. Reżyserią , jeżeli się dogadamy , zajmie się najlepszy polski reżyser młodego pokolenia, którego film o służbach w Polsce oglądałem kilkadziesiąt razy. To wszystko jednak po mojej kwietniowej walce o Mistrzostwo Europy na której Sergiusz będzie obecny.

Oczywiście nie sposób będzie pominąć wątki znajomości głównego bohatera z Avą Gardner oraz z Krystyną Skarbek.”

Z tego co wiem – jak Marcin się za coś weźmie – ten film powstanie!

Marcin! Serdeczne pozdrowienia i wpadnij na 8. Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę. Nie masz daleko🙂

n3

Foto Pana Sergiusza z Jerzym Kulejem, Generałem Andersem, Generałem Hedą „Szarym”

No Comments

Post a Comment