Noworudzcy Patrioci – oświadczenie!

Noworudzcy Patrioci – oświadczenie!

Żołnierze Wyklęci zasługują na szacunek i godny pochówek!

Noworudzcy Patrioci – oświadczenie w sprawie pochówku Bohaterów 27 września, w Warszawie na Cmentarzu Powązkowskim.

W związku z licznymi manipulacjami, niejasnościami i ciągłym zmienianiu zdania przez środowiska patriotyczne i osoby mocno związane z tematem „Żołnierzy Wyklętych” informujemy, że nie weźmiemy udziału w pogrzebie 27 września na Warszawskich Powązkach. Temat kontrowersyjnego panteonu budowanego przez pana Kunerta był kością niezgody od samego początku i dzielił środowiska patriotyczne i rodziny Żołnierzy Wyklętych. Ostatnio wydawać się mogło, że doszliśmy do porozumienia. Decyzją wielu uznaliśmy, że powinniśmy stawić się wszyscy na pogrzebie żeby oddać hołd bohaterom pomijając kwestie polityczne i pana Kunerta. Pod listem otwartym do rodzin Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych podpisało się wiele znaczących osób i środowisk patriotycznych lecz dzisiaj sprawa zmieniła się o 180 stopni.

Informacja jaka wypłynęła w dniu dzisiejszym, że w panteonie nie zostanie pochowany legendarny dowódca 5 Wileńskiej Brygady AK Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka” wzbudziła niesmak u wielu zaangażowanych osób. Nie będziemy brali udziału w szopce jaka jest odgrywana przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i pana Kunerta, który próbuje rozbić środowisko patriotów skupionych wokół Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci zasługują na szacunek i godny pochówek. Nie podpiszemy się pod politycznymi rozgrywkami przez które cierpią rodziny bohaterów.

Jednocześnie informujemy, że weźmiemy udział w uroczystościach pogrzebowych bohaterów, którzy będą chowani osobno przez ich rodziny. W piątek 25 września w Gryfowie Śląskim o godzinie 13:00 pochowany zostanie Roman Groński ps. „Żbik” – porucznik, żołnierz Armii Krajowej, członek Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, żołnierz Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Cześć i chwała Bohaterom – Śmierć Wrogom Ojczyzny!

No Comments

Post a Comment