Okoliczności śmierci księdza Jerzego

Okoliczności śmierci księdza Jerzego

Pamiętamy! 9 stycznia 2016. Petycja kibiców zgromadzonych na 8. Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców do Pani Premier Beaty Szydło i ministrów jej gabinetu.

Kibice zebrani na 8. Patriotycznej Pielgrzymce zatroskani o losy Polski – naszej Ojczyzny, zwracają się do Pani Premier z uprzejmą prośbą o rozważenie naszych postulatów i wdrożenie ich w życie.

W punkcie pierwszym zwracamy się o:

Ponowne rozpoczęcie śledztwa w sprawie zbadania okoliczności śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki pod przewodnictwem prokuratora Andrzeja Witkowskiego;

audycja w RADIOWNET.PL 03. luty 2016

„Ze swojej strony wyrażam gotowość do powrotu do prowadzenia tej sprawy czy tez jakiejś formy partycypacji w jej prowadzeniu. Natomiast po wypowiedzi ojca Bartoszewskiego, która była bardzo ważna dla mnie podczas debaty ( spotkanie promocyjne książki „Zapiski ks. Jerzego Popiełuszko – red.), szczerze wątpię, żeby takie decyzje zostały podjęte”

– w Poranku Wnet powiedział Andrzej Witkowski, prokurator, który przez wiele lat prowadził śledztwo w sprawie śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

„Dalsze prowadzenie tej sprawy przeze mnie budziło obawy, że może to wpłynąć negatywnie na proces beatyfikacyjny ks. Popiełuszki, który wówczas był prowadzony. Nie dowiedziałem się, co było źródłem tych obaw”

02.02.2016 Z udziałem prokuratora Andrzeja Witkowskiego, ks. Stanisława Małkowskiego, prof. Wojciecha Polaka, ks. Jana Sikorskiego oraz dyrektora wydawnictwa Editions Spotkania, Piotra Jeglińskiego, dyskusję poprowadzi Piotr Litka – dziennikarz, autor książki „Ks. Jerzy Popiełuszko. Dni, które wstrząsnęły Polską”.

Podczas spotkania wystosowano pismo do Prezydenta RP, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, premier Beaty Szydło, by sprawa została przywrócona prokuratorowi z Lublina.

Przypomnijmy, że w roku 2004, po raz drugi w historii śledztwa, odebrano prokuratorowi Witkowskiemu prowadzenie sprawy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Mimo odwołań i apelów nie udało mu się powrócić do śledztwa. Odebranie sprawy zbiegało się w czasie z możliwością postawienia zarzutów gen. Kiszczakowi.

Całość audycji do posłuchania / film od: Blogpressportal

No Comments

Post a Comment