Powstanie Warszawskie – rocznica we Wrocławiu

Powstanie Warszawskie – rocznica we Wrocławiu

Już za kilka dni, w sobotę 1 sierpnia będziemy obchodzić 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 w Warszawie chwycono za broń, by walczyć z Niemcami uciekającymi przed Ruskimi. Przeciwko doskonale uzbrojonym oddziałom stanęła najmłodsza armia świata.
Dla uczczenia tego wydarzenia we Wrocławiu zbieramy się o godzinie 16.40 przy skrzyżowaniu na pl. Dominikańskim (ćwiartka od strony Rynku). Wszystkich przybyłych prosimy o zabranie flag Polski.
Tam ustawimy szeregi, by punkt 17.00, czyli w rocznicę godziny „W” tworząc jednolitą formację wyjść i na moment zablokować skrzyżowanie.
Tym czynem pragniemy oddać hołd bohaterom narodowym, którym nigdy nie zabrakło odwagi w walce o wolną Polskę, często przypłacając życiem.
Przybywajcie, zaproście rodziny i znajomych, jesteśmy Im to winni!
Więcej informacji systematycznie będzie się pojawiać tu:
https://www.facebook.com/1sierpniaWroclawpamieta?fref=ts
Podobne inicjatywy organizowane są także w miastach fanklubowych Śląska. W komentarzach można wpisywać miejsca, w których chcecie zrobić coś dla upamiętnienia tego spektakularnego wydarzenia. Czasu wpisywać nie musicie, wszakże wiadomo, że chodzi o przypadający tego roku na sobotę 1 sierpnia, a wszystko zaczęło się o godzinie 17:00.
https://www.youtube.com/watch?v=Bhw9q7Ejy80
https://www.youtube.com/watch?v=35RIZBzGU0E
https://www.youtube.com/watch?v=nA7z18CDJJI
Conr

Źródło: Fan Śląsk

No Comments

Post a Comment