VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę już 9 stycznia 2016! Ksiądz Jarosław Wąsowicz przedstawia plakat autorstwa Roberta Kwiatka. Rozpowszechniamy po fejsie, stronach kibicowskich i wszystkich zaprzyjaźnionych z nami i naszą inicjatywą. Jeśli ktoś chce w innej rozdzielczości np. do druku, proszę przesłać mail ana priv. W programie będzie jeszcze jedna niespodzianka, dogrywamy szczegóły.

Niepokalana Wspomożycielko – módl się za nami!

VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

Motywem przewodnim Pielgrzymki będzie 60. Rocznica Poznańskiego Czerwca oraz 1050 lecie Chrztu Polski.

Teraz naszym Gościem Specjalnym i wykładowcą będzie Wojciech Sumliński, psycholog, dziennikarz, publicysta. Pracował między innymi w Życiu Warszawy, Gazecie Polskiej, Wporost,

Autor reportaży i programów Telewizji Polskiej – Oblicza prawdy, o działalności SB, i magazynu śledczego „30 minut”. Autor książki „Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Współpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus”.

Temat wykładu: „Mordy założycielskie III RP”

Będziemy wszyscy! A jak było w latach poprzednich – kilka filmów. Zobaczcie, wsłuchajcie się w wykłady.

Posłuchajcie:

Dramatyczny apel dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego. Niech to będzie zapowiedzią naszego spotkania. W trakcie spotkania w siedzibie Parlamentu Europejskiego, dziennikarz Wojciech Sumliński, zwrócił się z apelem do przedstawicieli nowego rządu o przywrócenie prokuratorowi Andrzejowi Witkowskiemu możliwości kontynuowania śledztwa w sprawie mordu na księdzu Jerzym Popiełuszce. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko został zamordowany w nadal niejasnych okolicznościach przez Służbę Bezpieczeństwa PRL jesienią 1984 r.

A tak było…

VII Kibicowska Pielgrzymka na Jasną Górę. 10.01.2015. Po mszy w Kaplicy Cudownego Obrazu, Kibice ustawiają się do ceremonii święcenia flag i szalików. W tle utwór „Romantyk” poświęcony Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, w wykonaniu zespołu patriotyczno-muzycznego FORTECA, który dał koncert podczas Pielgrzymki.

Właśnie tu, na Jasnej Górze miało miejsce najważniejsze dla ruchu kibicowskiego wydarzenie – przekazanie przez Kombatantów Testamentu Polski Walczącej w ręce przedstawicieli Kibiców.

Kibice! Jesteście na tym filmie?

Jeszcze jeden film od Fan Śląsk

Pozdrawiamy – Ekipa Kibole.pl

Krótki film, a więcej wykładów znajdziecie na kanale YouTube / Kibole.pl

pierwszy film od:  Andrzej Warchalowski / ostatnio dodany od Dariusz Kuczynski

No Comments

Post a Comment