Wyborcza broni Tokarczuk!

Wyborcza broni Tokarczuk!
Wyborcza broni swoich zawsze i wszędzie! Broni więc „pisarki” Olgi Tokarczuk! Atakuje patriotów! Sprawa wypowiedzi tej pani ma wymiar ogólnopolski i międzynarodowy, ale też i lokalny. Otóż pani Tokarczuk jest… honorowym obywatelem Nowej Rudy. Stąd też agresja gazety skierowana konkretnie w Noworudzkich Patriotów. Publikujemy oświadczenie w tej sprawie.

gazeta Tokarczuk

Oświadczenie ze strony Noworudzcy Patrioci

Olga Tokarczuk w ostatnich dniach zdobyła sławę mówiąc w wywiadzie, że Polacy byli „mordercami żydów” i „właścicielami niewolników”. Po tych haniebnych słowach pseudo pisarki, która widocznie opuszczała lekcje historii w szkole, w internecie wybuchła burza komentarzy i wcale nikogo to nie dziwi oczywiście poza redaktorami propagandowej, komunistycznej gadzinówki – Gazety Wyborczej.

Jako Noworudzcy Patrioci skomentowaliśmy tą sprawę na naszym profilu FB ponieważ Tokarczuk jest honorowym obywatelem Nowej Rudy, a jej słowa nie przynoszą chluby naszemu miastu oraz gminie. Zabraliśmy głos w tej sprawie jako wolni obywatele demokratycznego państwa, w którym obowiązuje wolność słowa. Niestety jednak nie każdy o innych poglądach niż nasze potrafi poszanować zdanie innych osób, a w szczególności odnosi się to do znanej jako obrońcy mniejszości – Gazety Wyborczej.

Bez pardonu zostaliśmy obrzuceni przez Gazetę Wyborczą stekiem kłamstw, pomówień oraz bzdur wyssanych z palca. Wczoraj w lokalnym internetowym wydaniu komunistycznej gadzinówki pojawił się artykuł, w którym Magda Piekarska stwierdza – „Na profilu Noworudzkich Patriotów pojawiły się ostrzeżenia, że Tokarczuk nigdy nie będzie czuła się bezpiecznie w swoim kraju. Pod jej adresem padały obelgi „żydowska szmata” i „ukraińska kurwa” (część najostrzejszych postów później usunięto, jednak prawnik pisarki ma zapisane zrzuty z ekranu z tymi wpisami). Nie trzeba było długo czekać, żeby hejt rozlał się po całym kraju. Wśród nienawistnych wpisów znalazły się też groźby zabicia pisarki.” Pod artykułem pojawiła się lawina komentarzy, które w bardzo wulgarny sposób obrażają polskich patriotów. W dniu dzisiejszym również w papierowym ogólnopolskim wydaniu tej gazety na pierwszej stronie pojawił się artykuł Mariusza Jałoszewskiego, który tak samo jak jego redakcyjna koleżanka przedstawia nas jako „hejterów”.

W tym miejscu chcemy oświadczyć, że w naszym komentarzu do sprawy nie ma ani jednego słowa, które miałoby obrażać pisarkę, nawoływać do nienawiści ani grozić śmiercią! Bzdurą jest też, że użyliśmy jakichkolwiek wulgaryzmów w kierunku Tokarczuk, a nasza opinia na temat haniebnych słów zakłamujących historię w żaden sposób nie obraża tej kobiety. Post o którym mowa nie został usunięty z naszej strony, ani nie był edytowany. Nie został też usunięty przez nas ani jeden komentarz pod tym postem dlatego zweryfikowanie tych faktów jest w każdej chwili możliwe przez każdego. Kłamstwem jest też, że były takie komentarze jak „żydowska szmata” czy „ukraińska kurwa”. Żadnego takiego komentarza tam NIE MA, a cała sprawa jest nagonką na patriotyczne środowiska, które od dawna są znienawidzone przez Adama Michnika.

gazeta wyborcza

Jednocześnie apelujemy do władz miasta i burmistrza Nowej Rudy o wydanie oświadczenia, w którym zostanie przedstawione ich stanowisko w sprawie słów wypowiedzianych przez Olgę Tokarczuk. Ciekawi nas czy noworudzcy urzędnicy mają takie samo zdanie jak pisarka, że Polacy byli mordercami żydów i byli właścicielami niewolników. Można też zapytać historyków, którzy zasiadają w radzie miasta czy faktycznie było tak jak mówi Tokarczuk.

Redaktorom tej gazety szukającym sensacji proponujemy się zająć sprawą brata naczelnego redaktora Adama Michnika – Stefanem Michnikiem, który był kapitanem Ludowego Wojska Polskiego, komunistycznym zbrodniarzem, mordercą polskich bohaterów antykomunistycznego podziemia, który wydawał stalinowskie wyroki śmierci i nigdy nie został skazany za swoje komunistyczne zbrodnie.

Noworudzcy Patrioci

No Comments

Post a Comment