Żebrowski o „debacie”

Żebrowski o „debacie”

Aktualizacja 09.04.2016

Bardzo Państwa przepraszam, ale kiedy wstawiałem ten artykuł nie zauważyłem, że debatę zorganizowało Niezależne Zrzeszenie Studentów UW. Dowiedziałem się tego dopiero dziś. I dziś dopisuję jedno zdanie – gdybym wtedy, w listopadzie 1980 roku wiedział, że NZS będzie zapraszał czerwonych, zamiast ich odesłać w niebyt polityczny – wstąpiłbym ochotniczo do ZOMO! Moim zdaniem obecny NZS nie ma żadnego tytułu do używania tamtej nazwy!

Pozdrawiam

Piotr Szymanowski

Leszek Żebrowski na swoim PROFILU komentuje „debatę”, która odbyła się na UW.

Wczoraj odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim „debata” na temat Żołnierzy Wyklętych. Z jednej strony udział wzięli: historycy Jan Żaryn i Tadeusz Płużański, z drugiej – Piotr Szumlewicz, publicysta m. in. „Gazety Wyborczej” i „Trybuny” oraz b.(?) tow. Joanna Senyszyn.

plakat

Po p. Szumilewiczu nie mogłem się spodziewać niczego ekscytującego i nie pomyliłem się. Miał wystąpienie na poziomie agitatora PPR szczebla powiatowego. Natomiast b. tow. Senyszyn tak rozbłysła intelektem i „wiedzom tajemnom”, że jej wystąpienie prawdopodobnie przejdzie do historii (konkretnie: do historii histerii agitacyjnej).

Stwierdziła mianowicie, że na tzw. Ziemiach Odzyskanych przeciwko „władzy ludowej” walczyli wyłącznie… Niemcy, reszta populacji była szczęśliwa i bezgranicznie popierała Sowietów…

Przypomnijmy, na tamtych terenach działała m. in. 5. Wileńska Brygada AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, były struktury konspiracji poakowskiej (Eksterytorialne Okręgi AK: Tarnopolski, Stanisławowski, Lwowski; Ośrodek Mobilizacyjny Okręgu Wileńskiego AK), struktury Zrzeszenia WiN i WZW, liczne organizacje lokalne… To wszystko byli NIEMCY?

Ale to nic, prawdziwy rozbłysk supernowej w głowie b. (?) tow. Senyszyn zaowocował jeszcze większym „odkryciem”, na skalę kosmiczną.

Było to stwierdzenie, że żołnierze NSZ w 1945 roku bronili… Berlina razem z Niemcami!
Dlatego uważam, że wszelkie „debaty” z ludźmi złej woli, ignorantami i po-sowieckimi propagandystami nie mają sensu.

Na zdjęciu: plakat z tamtych lat – NSZ-owiec jako hitlerowiec. Towarzyszce Senyszyn zapewne łza się w oku kręci z tęsknoty za tamtym klimatem?

3 Comments

 • Pietras

  8 kwietnia, 2016 at 8:13 pm Odpowiedz

  Nie wiem jak ty Piotrze ,ale ja się dziwie że z takimi personami jak Senyszyn czy sepleniący Szumlewicz,ludzie tacy jak Żaryn i Płużański chcą w ogóle debatować.Jak słyszę skrzekliwy głos tej chorej kobiety to mnie po kątach roznosi.

  • Piotr Szymanowski

   8 kwietnia, 2016 at 8:24 pm Odpowiedz

   To jest wojna. Wojna medialna, ale też prawdziwa, nasza wojna o Polskę. Dlatego warto czy nawet trzeba walczyć z wrogiem na każdym froncie, o każdą pozycję, o każde serce czy mózg. Do jednych dociera (trafia) to, co się wrzeszczy na stadionach, do innych demonstracje, do jeszcze innych pisanie po mojemu jak na http://kibole.pl/ po chamsku a jeszcze są tacy, których przekona dyskusja na poziomie. Nasi nie walczą z nimi, ale o dusze, serca i mózgi Polaków. Sorry, strasznie się wymądrzam ale tak właśnie jest. Dlatego, choć to straszne jest na wygląd, NASI powinni jednak dyskutować z tymi pomiotami. Pozdrawiam:-)

 • Pietras

  8 kwietnia, 2016 at 9:43 pm Odpowiedz

  Absolutna racja , zgadzam się. Należy jeszcze uświadamiać ludziom iż bolkowo-michnikowa III RP „wolna”Polska ,to jest coś co należy zwalczać wciąż i zawsze.Wiem że dożyjemy również tych czasów , kiedy szechterowo-bolkowa IIIRP roz…..e się w pył i gruz.Pozdrawiam Was wszystkich również i wszystkiego dobrego Pany.

Post a Comment

szesnaście + siedem =