Akcja Testament!

Akcja Testament!

Jasna Góra, 10 stycznia 2015 roku. „Akcja Testament Polski Walczącej”. Ideę strony www. 194.181.21.106 prezentuje ksiądz Jarosław Wąsowicz SDB. Kolejno głos zabiera Piotr Szymanowski, którego możecie znać z rocznej już działalności strony Kibole.pl

Wiecie już wszyscy, że Akcja Testament – to my!

To my mamy zadanie dokumentować WSZYSTKO, co robimy dla Pamięci Żołnierzy Niepokonanych, Wyklętych! My wszyscy! To nasz obowiązek! Tworzymy Prawdziwą Historię Polski. Historię, którą ukrywano przed nami przez lata PRL. Historię, która nadal spychana jest na margines!

Teraz kilka zdań dla przyszłych współpracowników strony, oraz czytelników!

Co, gdzie i dlaczego?

Kolumna „wirtualne muzeum” – tam będziemy zamieszczać TYLKO dokumenty! Dokumenty, czyli to, co jest AUTENTYCZNYM świadectwem dla historyka. Dokumenty, relacje, które powstały i – co ważne – pozostały w nienaruszonym stanie. Autentyczne, spisane, czy też nagrane relacje Bohaterów, Świadków Historii. Na przykład wywiady z Żołnierzami Niezłomnymi, które nagrano lub które jeszcze uda nam się nagrać.

Wytyczne dla naszych Współpracowników:

1 – Jeśli znacie ludzi, których historie życia oddają prawdę o latach minionych – dajcie nam znać! Przyjedziemy, postaramy się nagrać Świadków Polskiej Historii.

2 – Jeśli wiecie, że są dostępne materiały dotyczące wojennej i powojennej historii Polski – dajcie znać!

Kolumna „Kalendarium” – tu będziemy śledzić i starać się „wyprzedzać” ważne rocznice. Przez rok „dorobimy się” znaczącego kalendarza i w roku 2016 będziemy mogli z wyprzedzeniem przygotować się do obchodów.

Wytyczne dla naszych Współpracowników:

1 – Jeśli od lat, w małej miejscowości, urządzacie uroczystości rocznicowe – lokalne – dajcie o tym znać!

Kolumna „działania bieżące” – tu będziemy pisać o naszych działaniach na rzecz Pamięci, na rzecz Pamięci Testamentu Polski Walczącej, Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzy Wyklętych. MUSIMY – informować się nawzajem, wszyscy – wszystkich o naszych nawet małych i lokalnych działaniach na rzecz uhonorowania Polskiej Prawdziwej Historii! Nikt, oprócz nas tego nie zrobi! Jeśli „ktoś”, „gdzieś” uporządkuje malutką, polną mogiłę – prosimy – napisz, prześlij zdjęcia! Jeśli zrobisz to TY, w następnym roku będzie NAS więcej!

Kolumna „pilne informacje” – ma być naszym kontaktem, kiedy dzieje się coś na bieżąco i potrzeba mobilizacji.

Kibice! W Was cała nadzieja, że ocalimy Pamięć Polski Walczącej i Bohaterów!

Zapraszamy do współpracy!

Zaglądajcie na stronę www.194.181.21.106

piszcie na podany tam adres, czekamy na Wasze informacje!

Za kilka dni ogłosimy konkurs na grafikę naszej strony – szykujcie się:-)

Jeszcze jedno – działamy społecznie!

Jeszcze druga sprawa – bez polityki! My tylko (i aż) dokumentujemy, to co było i to, co jest!

Jeszcze trzecia sprawa – czekamy na Patronów Medialnych! Piszcie do nas!

Cześć i Chwała Bohaterom!

No Comments

Post a Comment