IPN na Dzień Pamięci

IPN na Dzień Pamięci

List prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, dr. Łukasz Kamińskiego:

Szanowni Państwo,

Po raz piąty obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ostatnich latach ich bohaterska i tragiczna zarazem historia coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowania, także wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Z roku na rok przybywa działań zarówno organizowanych przez instytucje państwowe (na czele z IPN), jak i inicjowanych przez różnego rodzaju organizacje społeczne. Wzrost zainteresowania dziejami Żołnierzy Wyklętych nie wynika jedynie z faktu, że były one przez wiele lat zakłamywane lub przemilczane. Historia całych oddziałów i pojedynczych żołnierzy powojennego podziemia pomaga kształtować patriotyczną postawę, inspiruje do działania na rzecz wspólnego dobra.

Zachęcam Państwa do skorzystania w tym wyjątkowym dniu z oferty edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej oraz współpracujących z nami organizacji.

Dr Łukasz Kamiński

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Zapraszamy na strony internetowe IPN, gdzie nie tylko można znaleźć informacje o „Wyklętych”, ale także nieodpłatnie pobrać ulotki, pocztówki, zdjęcia i wiele innych ciekawych materiałów, idealnych do wykorzystania podczas zbliżających się uroczystości 1 marca.

pamiec.pl

wilczetropy.ipn

polskiepodziemie.pl

pamiec.pl

 

No Comments

Post a Comment