„Artyści”, czy pachołki komuny? cz. 2

„Artyści”, czy pachołki komuny? cz. 2

Opublikowany 30 marca 2015 artykuł dotyczący haniebnego wykonania „hymnu” gwardii ludowej na przeglądzie piosenki aktorskiej „Artyści, czy pachołki komuny?” przeczytało na naszej stronie dużo osób, co mnie bardzo cieszy. Jednak w mediach polskojęzycznych-reżymowych – nie było nawet wzmianki. „Dziennikarskie tresowane psy” czekały na instrukcje, czy można dotknąć tematu.

Dopiero dziś onet.pl zacytował „Gazetę Polską Codziennie” i wypowiedź Eugeniusza Gosiewskiego ze Stowarzyszenia „Odra Niemen”. Lepiej późno, niż wcale…

„To absolutny skandal, ten hymn został stworzony przez zbrodniczą formację, odpowiedzialną za wymordowanie polskich komunistów, żołnierzy AK, prześladowanie Żydów, którego dokonywali „Moczarowcy” z tej formacji, i wielu innych zbrodni. Nie można tego w żaden sposób relatywizować ani wyjaśniać artystycznym zamysłem.”

Onet cytuje też rzecznik Przeglądu Joannę Kiszkis, która wyznaje:

„Rozumiem oburzenie, mnie ten utwór też kojarzy się z przymusowymi lekcjami poprawności politycznej w dawnych czasach. […] zamysłem koncertu nie była jednak gloryfikacja czy relatywizacja historii Polski. To miał być koncert antywojenny, autorzy chcieli wydobyć pacyfistyczne przesłanie hymnu”.

„.pacyfistyczne przesłanie hymnu”, którego fragment brzmi:

„Za głód, za krew,

za lata łez

już zemsty nadszedł czas!”

Po wypowiedzi rzecznik widać jasno, że instrukcje działają! Albowiem, gdy zaraz następnego dnia rano, po koncercie zadzwoniłem do biura prasowego z pretensją – powiedzieli, że: „Gwardia Ludowa to też część naszej historii”.

Teraz, po otrzymaniu instrukcji – tłumaczą „przesłanie” koncertu. Moim zdaniem – sztuka, którą trzeba „tłumaczyć” jest do d!

Szkoda, że nie stosujemy już przepisów Polskiego Kodeksu Honorowego, że nie można po prostu podejść do konkretnych osób, strzelić w pysk i wyzwać na pojedynek… Nie pamiętam już czy według Władysława Boziewicza – „artyści” mają tak zwaną „zdolność honorową”. Bo – gdyby nie mieli – można ich po prostu pogonić kijem!

No Comments

Post a Comment