UPDATE#1 Towarzyszka Tokarczuk Olga

UPDATE#1 Towarzyszka Tokarczuk Olga

Towarzyszka Tokarczuk Olga

określiła Polaków jako morderców Żydów i kolonizatorów. Olga Tokarczuk jest honorową obywatelką Nowej Rudy.

Antypolska propaganda wczoraj i dziś – Nowa Ruda 24 listopada część 1 Tadeusz Płużański.

W oświadczeniu Rady Miasta występuje zdanie „Nie zgadzamy się na propagowanie wrogości oraz nietolerancji wobec osób, które odważnie wyrażają swoje poglądy”. Analizując wypowiedź radnego Tomasza Kuczaja dla TV Kłodzkiej doszliśmy do wniosku, że oprócz braku wiedzy z dziedziny historii Polski, radni naszego miasta nie znają pełnej treści oświadczenia za którym mieli odwagę głosować. O jakiej tolerancji może być mowa wobec osób których wypowiedzi mają znamiona popełnienia przestępstwa w myśl art.133 K.K. ?

Antypolonizm wczoraj i dziś – Kto zakłamywał i do dziś zakłamuje polską historię. Antypolonizm na przestrzeni wieków, w międzywojniu, PRL-u i w III RP.”, wykład prowadzą Leszek Żebrowski i Tadeusz Płużański. Organizator: Noworudzcy Patrioci:

„W związku z nasilającą się w ostatnich miesiącach propagandą antypolską i zakłamywaniem historii przez osoby publiczne, które w haniebnych słowach określają Polaków jako morderców Żydów i kolonizatorów mieszkańcy Nowej Rudy, którym jest wstyd , że honorowa obywatelka ich miasta w ten sposób mówi o Polakach, zorganizowali to spotkanie.”

film od: Kacper Gizbo

No Comments

Post a Comment