Wałęsa: „Podpisałem te bzdetne papierki…”

Wałęsa: „Podpisałem te bzdetne papierki…”

Wałęsa: „Podpisałem te bzdetne papierki…”

Prezentujemy nagranie z maja 1996 roku przedstawiające spotkanie Wałęsy z przedstawicielami Polonii (nie tylko) w studiu telewizyjnym stacji „PolVision” w Chicago. Jak można dowiedzieć się z filmu, dwadzieścia lat temu Polonia bojkotowała Wałęsę, nazywała go zdrajcą, „Bolkiem” i organizowała przeciwko niemu pikiety. W Polsce, w owym czasie, prawdy domagała się Anna Walentynowicz, wysyłając do Wałęsy 25 IX 1995 roku list z 17 pytaniami, który można przeczytać tutaj.

Dzisiaj, cokolwiek chcemy sprawdzić, przeczytać czy obejrzeć, odpalamy internet i po chwili to mamy. Dwadzieścia lat temu takich możliwości nie było (w kwietniu 1996 roku Telekomunikacja Polska uruchomiła pierwszy ogólnodostępny numer do łączenia się z siecią za pomocą modemu), a prawdy domagali się tacy ludzie jak Anna Walentynowicz, Krzysztof Wyszkowski, czy nasi rodacy za oceanem. Ich krzyk o prawdę został zagłuszony na dwadzieścia długich lat.

Prezentowany materiał ma niespełna 15 minut, jednak kwiatki w nim zawarte są najlepszego sortu. Marek Ciesielczyk nazywa Wałęsę zdrajcą i pyta, kiedy ten przestanie rżnąć głupa.

Wałęsa:

Chciałbym konkrety, bo ja nazywam pana zdrajcą, bo pan zostawił ojczyznę i przyjechał tu, a więc pan zdradził, a mnie choćby tam zabito, to ja tam wrócę.

Ciesielczyk:

 Dla uściślenia mieszkam w Polsce, jestem radnym w mieście Tarnów, tutaj jestem z racji tej, że pracuję, od czasu do czasu, jako publicysta w Chicago.

Wałęsa przyznaje też, że:

 Oczywiście ja popełniłem w 70. latach błąd, ale błąd polegał na tym, że wszyscy go popełnili. Podpisałem te bzdetne papierki różnego typu ale nie miałem nic wspólnego ze współpracą.

Politycznie Niepoprawny B, PN

fot. sputniknews.com

1 Comment

  • Pietras

    23 lutego, 2016 at 7:51 pm Odpowiedz

    Jaka IIIRP , tacy jej przywódcy.Wystarczy popatrzeć na zdjęcie tych trzech szumowin,i wszystko jasne.

Post a Comment