Zabłąkane kule… w plecy!

Zabłąkane kule… w plecy!

Gwardyjskie rykoszety…

Niedawno potomkowie gwardii ludowej trafili nas rykoszetem, wykonując na koncercie galowym Przeglądu Piosenki Aktorskiej tak zwany „hymn” gwardii ludowej. Pisałem o tym na 194.181.21.106 w dwóch tekstach: >>Artyści” czy pachołki komuny?<< oraz >>Artyści” czy pachołki komuny cz. 2<<.

Zabłąkane kule…

Kolejna zabłąkana kula to plagiat pracy nagrodzonej pierwszym miejscem w konkursie na „koncepcję” PANTEONU-MAUZOLEUM OFIAR ZBRODNI KOMUNISTYCZNYCH ZLOKALIZOWANEGO NA KWATERZE „Ł” CMENTARZA WOJSKOWEGO NA POWĄZKACH W WARSZAWIE.

Jakby tego było mało…

Jeszcze jedna zabłąkana kula nadleciała ze strony, z której trudno się było spodziewać ostrzału. Ze strony sądu konkursowego, który (po wycofaniu się zdobywcy pierwszego miejsca – plagiat) wyznaczył wygraną „koncepcję” PANTEONU-MAUZOLEUM.

Ta „koncepcja” to 36 (trzydzieści sześć) kamiennych bloków. Dlaczego akurat trzydzieści sześć? Bo tyle ciał Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych udało się do tej pory zidentyfikować!

A, co będzie jeśli następne zostaną zidentyfikowane?

Dołożycie kamienne bloki? Ile?

To już samo w sobie świadczy, jaką wartość ma owa „koncepcja” i jak głęboko została przemyślana!

Trzydzieści sześć słupków! 36 paczek w magazynie! Żart, kpina, a nie „koncepcja”!

To mauzoleum będzie dla pozostałych przy życiu Bohaterów – ostatnim dowodem na to, że Ojczyzna uczciła pamięć ich poległych przyjaciół. Czy naprawdę musi być takim jarmarcznym kiczem!? Tanim grepsem na poziomie pierwszej klasy liceum plastycznego?

kwota

Czy panowie „architekci” wyobrażają sobie, jak trzeba będzie tłumaczyć Kombatantom, że 36 słupków nie przedstawiają magazynu hurtowni tylko „hołd” Poległym?

Skąd ten krzyż i dlaczego tak?

Krzyż jest jedynym symbolem męczeństwa w Polsce! Dlaczego więc ten, w „koncepcji” – jest tylko „zamarkowaniem” krzyża a nie krzyżem po prostu?

Dla „koncepcji”, czy po to żeby nie drażnić pochowanych obok katów?

„Koncepcja” nie spełnia nawet tak modnych ostatnio wymagań, jak dostępność dla osób mniej sprawnych, poruszających się na wózkach, o kulach, czy z laską! Nawet tego!

Rozliczenie!

Z niechlujnego i pełnego rażących literówek (patrz zdjęcie) regulaminu „konkursu” wynika, że: na pierwszą nagrodę ma przypaść minimum 35 000 zł (trzydzieści pięć tysięcy złotych) netto!

Jakby nie liczyć – wychodzi po tysiaka za słupek!

Wstyd i hańba dla:

Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz „architektów”, którzy zhańbili się plagiatem i skompromitowali projektem słupków!

Bo każda taka szpetota, każda hańba plagiatem, każda nadana bezmyślnie piosenka to dalszy ciąg cierpienia Bohaterów i ich Rodzin.

Chciałem jeszcze dodać dlaczego wypowiadam się tak kategorycznie w kwestiach plastycznych i architektonicznych. Po pierwsze jako syn architekta (żołnierza Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego, więźnia politycznego), organizatora i jurora wielu konkursów. Po drugie moja mama była historykiem sztuki, autorką książek i artykułów. Po trzecie – ukończyłem wydział rzeźby na WSP. Na zajęciach z tzw. struktur przestrzennych robiliśmy takie pudełka seryjnie na zaliczenia, bo to najprostsze. Sam uczestniczyłem w wielu (nie tak prestiżowych oczywiście) konkursach i jako juror i jako uczestnik. Miałem też kilka wystaw indywidualnych…

No Comments

Post a Comment