Oni trwają. Tam. Pamiętajmy o Kresach…

Oni trwają. Tam. Pamiętajmy o Kresach…

Pamiętajmy o Kresach – cudowny, wzruszający film opisujący wyjazd delegacji Kibolskiego Kluby Dyskusyjnego na Kresy Wschodnie. Wyjazd odbył się w listopadzie 2015. Kibice z paczkami, prezentami odwiedzili między innymi: Polską Macierz Szkolną w Pińsku, miejsce chrztu Adama Mickiewicza (Fara Nowogródzka), klasztor sióstr nazaretanek w Nowogródku, spotkali i rozmawiali z wieloma Polakami. Padają wzruszające słowa, o Polsce, o Ojczystej ziemi, o wojnach, które rozszarpały Polskę.

Jak piszą Bohaterowie ekspedycji:

„Oprócz spotkań z Polakami mieliśmy też bardzo konkretny cel – dzieciom z Pińska i Nowogródka przekazaliśmy dary, zebrane w sierpniu tego roku przed meczem Lecha z Piastem Gliwice. Poniżej relacja z tego wyjazdu – mocno zachęcamy do obejrzenia filmu w całości, najlepiej w HD i na pełnym ekranie. Zdecydowanie warto poświęcić te kilkanaście minut. A my tradycyjnie obiecujemy kolejne zbiórki dla Polaków na Kresach. Najbliższa już na Boże Narodzenie.”

Kibolski Klub Dyskusyjny i Stowarzyszenie Odra-Niemen Odział Wielkopolska. Rodakom na Kresach dedykowane.

Powiem szczerze!

Oglądałem ten film ze łzami w oczach, choć mam w pamięci tylko cień wspomnień moich bliskich o ziemiach utraconych. Mam wielki szacunek dla kibiców, którzy prowadzą tę akcję, bez rozgłosu, bez pchania się do mediów. To dużo trudniejsze, niż powieszenie flagi na trybunach. To trudne przedsięwzięcie.

Dołączmy!

Wiem, że nie każdy może się dołączyć do takich inicjatyw. Ale, na miarę swoich sił, propagujmy działania Kibiców, upowszechniajmy wiedzę o tych wyprawach, informujmy siebie nawzajem.

Szacunek Panowie!

film od: qortes

No Comments

Post a Comment